Teknik Yardım

Teknik Yardım bölümünde öğrenme yönetim sistemi ile ilgili karşılaştığınız sorunlara çözüm bulabilirsiniz.

Sisteme nasıl erişebilirim?

 • Sisteme http://lms.usak.edu.tr adresinden, kullanıcı girişi yaparak erişebilirsiniz. Internet Explorer, Firefox, Chrome, Safari web tarayıcıları ile sorunsuz şekilde öğrenme yönetim sistemine giriş yapabilirsiniz. Siteye giriş yapabilmek için kullanıcı adınız öğrenci numaranız, parolanız ise cep telefonlarınıza ve üniversitemize kayıt olurken belirttiğiniz e-posta adreslerinize iletilen paroladır. Siteye giriş yaptığınız andan itibaren duyurular gelmektedir, altında da  aldığınız dersler karşınıza listelenir. Sisteme giriş yapmayan bir öğrencinin derslerini takip etmesi mümkün değildir. Ders programında ilan edilen saatte sisteme girerek, canlı derse katılabilir, ders öğretim elemanıyla canlı iletişim kurabilirsiniz. Canlı dersleri kaçıran öğrencilerimiz daha sonra sisteme eklenecek olan video kayıtlarını izleyebilirler.


Canlı derse katılmaya çalıştığımda Adobe Connect programı kullanıcı adı ve parola istiyor. Ne Gireceğim?
 • lms.usak.edu.tr sitesine girerken kullandığınız aynı bilgileri girebilirsiniz.


Öğrenme yönetim sisteminin mobil uygulaması var mıdır?


Mobil cihazlar aracılığı ile canlı dersleri nasıl izleyebilirim?


  Kullanıcı adı ve parolamı bilmiyorum?

  • Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı öğrencilerimiz için kullanıcı adları öğrenci numaraları, parolaları ise cep telefonlarına iletilen parolalarıdır. 


  Kullanıcı adım ya da şifremi doğru giriyorum ama oturum açamıyorum?

  • Bu durumda eğer kullanıcı adınız 0 (sıfır) ile başlıyorsa sıfırı kaldırıp giriş yapmayı deneyebilirsiniz.  Bu şifreler gerekmedikçe değiştirilememektedir. Eğer şifrenizi yeni değiştirdiyseniz, eski şifrenizi girmeyi denebilirsiniz. Kullanıcı adı ya da şifre konusunda sıkıntı çeken öğrencilerimiz ue@usak.edu.tr adresi üzerinden irtibat kurabilirler.


  Öğrenme Yönetim Sistemine bağlanabiliyorum ama sanal sınıfa giremiyorum?

  • Eğer http://lms.usak.edu.tr adresine kullanıcı adı ve şifrenizle giriş yapabiliyorken, Connect ortamına geçtiğinizde sanal dersleri canlı olarak izleyemiyor ve kullanıcı adı şifre hatası alıyorsanız, UZEMYO'ya başvurunuz.

  Flash Player hatası alıyorum, sorun ne olabilir?
  • Sanal sınıf yazılımı Adobe Flash Player eklentisinin güncel versiyonunu gerektirmektedir. Ancak bazı tarayıcılar (Özellikle Google Chrome) Flash'ı engellemektedir. connect.usak.edu.tr sanal sınıf yazılımına geçiş yaptığınızda Flash ile ilgili bir uyarı alıyorsanız, web tarayıcınızın Flash'ı engellemediğinden emin olunuz, aksi halde canlı derse katılamaz ve geçmiş video kayıtlarını izleyemezsiniz


   Uşak Üniversitesine yeni kayıt oldum, kullanıcı adı ve şifremle giriş denedim ancak giriş yapamadım, ne yapmam gerekiyor?

   • Ek yerleştirme, dikey geçiş, yatay geçiş, yabancı uyruklu vb. öğrenciler ile şifresini unutmuş olan öğrenciler UZEMYO'ya başvurabilirler. Sisteme kayıt için gerekli bilgiler; Öğrenci numarası, TC kimlik numarası, İsim, Soyisim, E-posta, Fakülte veya MYO, Bölüm, Telefon, Şehir.
   Bunların dışında teknik sıkıntım var.

   • ue@usak.edu.tr E-posta adresine yaşadığınız teknik sorunları iletebilir, çözüm talebinde bulunabilirsiniz. 
   En son değiştirme: 11 Eylül 2019, Çarşamba, 10:00